BATERKOMÁNIE v Novém Městě na Moravě

Marcela Popelková  Sdílet článek na nebo

Soutěž měst ve sběru baterií – BATERKOMÁNIE v Kraji Vysočina – přineste baterie na Městský úřad v období od 16.04. do 15.10.2018 probíhá soutěž BATERKOMÁNIE. …

BATERKOMÁNIE v Novém Městě na Moravě

Soutěž měst ve sběru baterií – BATERKOMÁNIE v Kraji Vysočina – přineste baterie na Městský úřad

v období od 16.04. do 15.10.2018 probíhá soutěž BATERKOMÁNIE. Dvacet měst v Kraji Vysočina a Krajský úřad Kraje Vysočina se zapojilo do soutěže BATERKOMÁNIE. Jejím cílem je podpořit třídění a recyklaci baterií a přispět tím k ochraně životního prostředí.

Do 15. října 2018 najdete na našem městském úřadu sběrné nádoby označené logem soutěže, do kterých můžete odevzdávat použité baterie. Vyhraje ten úřad, kterému se do sběrné nádoby podaří vybrat největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka.

Vítězný městský úřad získá od organizátorů finanční příspěvek ve výši 50 000 Kč na podporu charitativního nebo obecně prospěšného projektu. Město se rozhodlo v případě výhry podpořit dva mladé zdravotně postižené muže, projekt jsme nazvali „Baterky pro Pavla a Radima“.

Pokud chcete, aby právě náš městský úřad vyhrál v soutěži měst, můžete nás podpořit tím, že budete odevzdávat použité baterky do sběrného místa na městském úřadě nebo ve sběrném dvoře.

Organizátory soutěže jsou nezisková společnost ECOBAT, která v České republice zajišťuje zpětný odběr a recyklaci baterií, a Kraj Vysočina.

 

Soubory ke stažení