Letos na podzim vznikne v Novém Městě na Moravě nový relaxační park pro všechny generace

Andrea Kramárová  Sdílet článek na nebo

Na podzim roku 2017 se mohou všichni obyvatelé města těšit na nový sportovní areál v sousedství Městských lázní. V rámci projektu „Sportoviště na ulici Budovatelů …

Na podzim roku 2017 se mohou všichni obyvatelé města těšit na nový sportovní areál v sousedství Městských lázní. V rámci projektu „Sportoviště na ulici Budovatelů – I. Etapa“ je navržena úprava prostoru mezi tokem Bezděčka a ulicí Budovatelů, v rámci níž vznikne sportovní areál pro volnočasové aktivity. Bude určen pro různé věkové skupiny (děti, mládež, senioři…). Kromě razantní úpravy stávajícího hřiště na míčové hry se aktivní občané mohou těšit na workoutové hřiště, venkovní fitness posilovnu a další prvky. Projekt předpokládá i stabilizaci stávajícího a dosti využívaného pěšího propojení z ulice Budovatelů na lávku přes Bezděčku. Součástí je i úprava a doplnění prvků veřejné zeleně. Pro možnost večerního využití volnočasového areálu je plánováno osazení vhodného veřejného osvětlení.
Jak již název projektu napovídá, jedná se o první etapu realizace areálu, v budoucnu je uvažováno také o úpravě stávajícího dětského hřiště, výstavbě plochy s lanovými herními prvky, vytvoření přírodního hřiště s přírodními prvky či dalších ploch pro aktivní odpočinek (petanque, kuželky…).

Soubory ke stažení