Ministerstvo dopravy realizuje průzkum dopravního chování

Petr Pazour  Sdílet článek na nebo

Ministerstvo dopravy zahájilo v minulých dnech historicky první celostátní průzkum dopravního chování s názvem Česko v pohybu (tisková zpráva zde – https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/V-Ceske-republice-zacal-celostatni-pruzkum-dopravn?returl=/Media). Ze všech domácností …

Ministerstvo dopravy zahájilo v minulých dnech historicky první celostátní průzkum dopravního chování s názvem Česko v pohybu (tisková zpráva zde – https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/V-Ceske-republice-zacal-celostatni-pruzkum-dopravn?returl=/Media). Ze všech domácností v ČR bylo náhodně vybráno až 40.000 domácností, které budou osloveny tazately agentury Focus s žádostí o účast v průzkumu. Průzkum po odborné stránce garantuje naše organizace – Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. Tazatelé mají povinnost se prokázat průkazem agentury Focus.
První vlna průzkumu probíhá od poloviny září do konce listopadu 2017. Informace k průzkumu včetně kontaktních údajů jsou k dispozici na stránkách projektu – www.ceskovpohybu.cz, případně na facebooku @ceskovpohybu.
Data z průzkumu Ministerstvo dopravy použije pro plánování rozvoje infrastruktury a další strategické kroky na celostátní úrovni.