Městský úřad

Novoměstská anketa: Bazén drtivě zvítězil

/ Nové Město na Moravě

Novoměstská radnice zjišťovala v anketě názor občanů na směr, kterým se budou ubírat investice města. Z mnohaletých veřejných diskuzí vyplynulo, že novoměšťáci mají zájem na …

Novoměstská radnice zjišťovala v anketě názor občanů na směr, kterým se budou ubírat investice města. Z mnohaletých veřejných diskuzí vyplynulo, že novoměšťáci mají zájem na tom, aby v jejich městě vyrostla sportovní hala a plavecký bazén. Současné vedení města se rozhodlo jejich přání vyhovět a po dlouhých letech čekání začít sliby plnit. Na oba projekty však město nemá peníze. Proto se radnice obrátila na občany s dotazem, kterému projektu dávají přednost. Hlasování bylo ukončeno v pondělí 12. listopadu.
„Lidé se hlasování zúčastnili opravdu masově. Účast mne ohromila. Jsem rád, že naše práce vzbudila u lidí takový zájem.“, hodnotí zájem občanů novoměstský starosta Michal Šmarda. Ankety se totiž zúčastnilo na čtyři tisíce lidí. Sportovní hale přitom dává přednost více, než tisícovka účastníků. Výstavbu bazénu poblíž Hornické ulice podpořily téměř tři tisícovky novoměstských účastníků ankety. „Výsledek je víc, než přesvědčivý. Novoměšťáci mají bazén slíbený padesát let a je vidět, že už je nejvyšší čas jim ten slib splnit.“, komentoval drtivé vítězství bazénu starosta Šmarda.
Zastupitelstvo města bude na veřejném zasedání o přípravě projektů rozhodovat 10. prosince v kulturním domě. Pokud zastupitelé potvrdí názor občanů Nového Města, měl by bazén vyrůst do tří let.

(Celkové výsledky ankety budou zveřejněny ve středu 14. listopadu 2012 ve 14 hodin na noviny.nmnm.cz)

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.

Kdy nás navštívit

Úřední hodiny:

  • Pondělí08.00 – 18.00
  • Středa08.00 – 17.00
  • Čtvrtek08.00 – 14.00

Provozní doba:

  • Úterý07.30 – 15.00
  • Pátek07.30 – 13.00

Pracoviště úřadu můžete navštívit kterýkoliv den v týdnu. Ve dnech pondělí, středa a čtvrtek jsme Vám k dispozici k vyřízení Vašich záležitostí. Dny úterý a pátek slouží ke zpracování Vašich žádostí, provádění kontrolní činnosti a místního šetření. Může se proto stát, že konkrétní úředník bude mimo pracoviště a je vhodné se předem dohodnout na Vaší návštěvě

VŠECHNY KONTAKTNÍ INFORMACE