Tašky na tříděný odpad – papír, plast a sklo

Marcela Popelková  Sdílet článek na nebo

Nejsnadnějším způsobem jak třídit odpad, je už v místě jeho vzniku, a to ve vašich domácnostech. Ve chvíli, kdy obal nebo určitá věc dosloužila a my se …

Tašky na tříděný odpad – papír, plast a sklo

Nejsnadnějším způsobem jak třídit odpad, je už v místě jeho vzniku, a to ve vašich domácnostech. Ve chvíli, kdy obal nebo určitá věc dosloužila a my se jí chceme zbavit stačí obal, který právě dosloužil, hned hodit do koše na tříděný odpad, staré tašky nebo krabice.

Město Nové Město na Moravě vám nyní pro snadnější třídění odpadů v domácnosti nabízí sadu tří barevných tašek o objemu 40 l nebo 20 l. Žlutá na plast, zelená na sklo a modrá na papír. Jsou vyrobené z netkané textilie potažené polypropylenem pro snadnou údržbu. Díky praktickému provedení s dlouhými uchy je i odnos odpadu do kontejnerů na tříděný odpad pohodlný.  Prvních 500 ks sad tašek bylo rozdáno do novoměstských domácností již v roce 2017. Nyní na vás čeká dalších 600 ks sad těchto barevných tašek.

V případě zájmu si je Ti z vás, kteří je v loňském roce neobdrželi, mohou vyzvednou na podatelně městského úřadu.

Pro informaci uvádíme, že v našem městě bylo v roce 2017 vytříděno celkem 555,351 t odpadů, z toho 167,985 t skla; 167,489 t plastů a 219,876 t papíru.

Soubory ke stažení

 
Dotazník