Městský úřad

V Novém Městě máme další osvětlený frekventovaný přechod podpořený z Nadace ČEZ

/ Andrea Kramárová

Jeden z nejfrekventovanějších přechodů pro chodce v Novém Městě na Moravě má nové osvětlení. Zebra přes Maršovskou ulici u vlakového nádraží je teď bezpečnější pro místní občany …

Jeden z nejfrekventovanějších přechodů pro chodce v Novém Městě na Moravě má nové osvětlení. Zebra přes Maršovskou ulici u vlakového nádraží je teď bezpečnější pro místní občany i množství turistů, kteří významné město Vysočiny navštěvují. Jde již o třetí městský přechod podpořený Nadací ČEZ, ta na jeho osvětlení přispěla částkou 120 000 korun.

 

Frekventovanou silnici nad novoměstským vlakovým nádražím přechází denně velké množství chodců, občanů města a okolních obcí, kteří vlak využívají k dopravě do zaměstnaní, nemocnice nebo školních zařízení. Slouží ale také mnohým návštěvníkům, kteří přijíždí navštívit významné město Vysočiny.

„Součástí stavby byla úprava veřejného osvětlení, osazení stožárů na osvětlení přechodu a předlážení části chodníku včetně vytvoření varovných a signálních pásů. Rekonstrukcí stávajícího přechodu pro chodce na ulici Maršovská byly díky podpoře Nadace ČEZ vytvořeny bezpečné podmínky pro pohyb osob s ohledem na charakter této frekventované lokality.

Slavnostního předání Oranžového přechodu, které se uskutečnilo v úterý 3. března se zúčastnili starosta města Michal Šmarda, místostarosta Stanislav Marek, člen správní rady Nadace ČEZ Vladimír Černý, zástupci Městské policie a zástupci zhotovitele. Přestože počasí moc akci nepřálo, oficiálně vyzkoušely nový přechod také děti z MŠ Drobného v Novém Městě na Moravě, které s panem starostou následně vedly diskusi, jak důležité je být ostražitý v silničním provozu a důsledně využívat právě přechody pro chodce.

 

 

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.

Kdy nás navštívit

Úřední hodiny:

  • Pondělí08.00 – 18.00
  • Středa08.00 – 17.00
  • Čtvrtek08.00 – 14.00

Provozní doba:

  • Úterý07.30 – 15.00
  • Pátek07.30 – 13.00

Pracoviště úřadu můžete navštívit kterýkoliv den v týdnu. Ve dnech pondělí, středa a čtvrtek jsme Vám k dispozici k vyřízení Vašich záležitostí. Dny úterý a pátek slouží ke zpracování Vašich žádostí, provádění kontrolní činnosti a místního šetření. Může se proto stát, že konkrétní úředník bude mimo pracoviště a je vhodné se předem dohodnout na Vaší návštěvě

VŠECHNY KONTAKTNÍ INFORMACE