Městský úřad

Vyhláška č. 4/2012, o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, včetně systému nakládání se stavebním odpadem

/ Dana Wurzelová

OBECNĚ ZÁVAZNÁ VYHLÁŠKA Města Nové Město na Moravě č.4/2012 o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, včetně systému nakládání se …

OBECNĚ ZÁVAZNÁ VYHLÁŠKA

Města Nové Město na Moravě

č.4/2012

o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, včetně systému nakládání se stavebním odpadem

vznikajícím na území města a v jeho místních částech (dále jen „město“)

Zastupitelstvo Města Nové Město na Moravě se na svém 16. řádném zasedání dne 10.12.2012 pod bodem 7) usneslo vydat na základě zmocnění § 17 odst. 2 zákona č. 185/2001 Sb.,
o odpadech a o změně některých dalších zákonů  ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o odpadech“) a v souladu s ustanoveními § 10  písm.d) a § 84 odst.2 písm.h)  zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „zákon
o obcích“)  tuto obecně závaznou vyhlášku, (dále jen „vyhláška“).

OBECNÁ ČÁST

Čl. 1

Předmět a působnost vyhlášky

1.      Vyhláška upravuje :

a)      systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování  komunálních odpadů (dále jen „ nakládání s komunálními odpady“), vznikajících na území města, které mají původ v činnosti fyzických osob, (sběr využitelných složek, nebezpečných složek a směsného komunálního odpadu),

b)      systém nakládání se stavebním odpadem a odpadem z demolic na území města.

2.      Účelem vyhlášky je :

a)      stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování  komunálních a stavebních  odpadů vznikajících na území města a místních částí,

b)      stanovení povinností fyzických osob – občanů  v rámci tohoto systému,

c)      předcházení vzniku nepovolených skládek na území města

KOMUNÁLNÍ ODPAD

Čl. 2

Systém třídění komunálních odpadů

1.    Třídění komunálních odpadů je oddělené shromažďování jednotlivých složek komunálních odpadů.

2.    Komunální odpad se třídí  podle následujícího systému:

a)        využitelné složky

–         papír, lepenka, sklo, plasty, nápojové kartony, železný šrot, textil

b)        nebezpečný odpad – nebezpečné složky komunálního odpadu

–         léky, olověné akumulátory, upotřebené motorové a převodové oleje apod.

c)        objemný odpad – je takový odpad, který vzhledem k jeho rozměrům nemůže být umístěn do sběrných nádob

– starý nábytek, linoleum, koberce, matrace apod.

d)        vyřazené elektrozařízení  – jedná se o zpětný odběr výrobků (chladničky, mrazáky, televize, počítače, drobné elektrozařízení apod.) určených pro domácnost. Město provádí zpětný odběr  na základě smluvních ujednání  s jednotlivými kolektivními systémy

e)        směsný odpad – zbytkový, je komunální odpad, který vznikne po vytřídění jednotlivých složek uvedených v čl.2, odst. 2. písm. a), b) a c).

Čl. 3

Místa určená pro odkládání komunálních odpadů

Jsou místa na území města, která jsou technicky přizpůsobená a vybavená pro odkládání komunálních odpadů.

1.      Sběrné nádobypopelnicové nádoby, kontejnery, plastové pytle   pro jednotlivé složky komunálního odpadu.

2.      Sběrný dvůr – recyklační dvůr je oplocené místo v areálu TS služeb s.r.o., Soškova ulice 1346, Nové Město na Moravě, které je určené pro odkládání vytříděných složek komunálního odpadu.

3.      Sběrná místa mobilního sběru, je sběr zajištěný v pravidelných intervalech na předem určených místech prostřednictvím svozového vozidla, oprávněnou osobou. Jednotlivé vytříděné složky komunálního odpadu jsou odebírány dle harmonogramu svozu.

Místa zpětného odběru vyřazeného elektrozařízení – jsou místa, která slouží ke zpětnému odběru vyřazeného  elektrozařízení. Stálé místo je zřízeno v areálu recyklačního dvora, mobilní místa tvoří stacionární kontejnery v jednotlivých lokalitách města.

Čl. 4

Nakládání s komunálním odpadem

Nakládání s komunálním odpadem, který má původ v činnosti fyzických osob, zajišťuje Město Nové Město na Moravě prostřednictvím oprávněné osoby TS služby s.r.o. Nové Město na Moravě.

Pro nakládání s komunálním odpadem je stanoven tento systém :

  1. Sběrné nádoby na směsný odpad – zbytkový odpad (kovové a plastové  popelnicové nádoby 110 l, 120 l, kontejnery 660 l, 1100 l, plastové pytle) jsou typizované nádoby a pytle určené k odkládání směsného komunálního odpadu, který vznikne po vytřídění využitelných složek.
  2. Sběrné nádoby na separovaný sběr (plastové kontejnery 1100 l a plastové popelnicové nádoby 240 l  v barevném provedení) jsou typizované nádoby určené ke sběru vytříděných odpadů (papír – modrá barva, směsné sklo – zelená barva, čiré sklo – zelená barva s bílým víkem, plasty a nápojové kartony – žlutá barva) jsou ve vlastnictví  Města Nové Město na Moravě.
  3. Sběrný – recyklační dvůr je umístěn v areálu TS služeb s.r.o., Soškova 1346, Nové Město na Moravě. Je místo, které slouží k odkládání nebezpečných složek komunálního odpadu, objemného odpadu apod. Druhy odebíraných odpadů jsou uvedeny v příloze č.2 této vyhlášky.

Odpad předávaný obsluze sběrného-recyklačního dvora může obsluze předat pouze fyzická osoba, která odpad vyprodukovala a prokázat se průkazem totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas). Od jiné osoby nebude odpad obsluhou odebrán.

Nádoby na směsný – zbytkový odpad vyprodukovaný fyzickými osobami, jsou vyváženy v pravidelném  týdenním režimu svozu oprávněnou osobou. Toto ustanovení neplatí v případě vývozu nádob na směsný odpad od staveb určených k individuální rekreaci. V tomto případě jsou nádoby vyváženy pravidelně jedenkrát za čtrnáct dnů,  v případě jednorázového vývozu je nádoba vyvezena pouze pokud je ke svozu přistavena.

Počet nádob na směsný – zbytkový  odpad – pro domácnost (§ 115 zákona č. 40/1964 Sb.,) do pěti členů je maximální počet nádob o objemu 110 – 120 l 1 ks, pro šesti až desetičlennou domácnost 2 ks nádob a pro jedenácti a vícečlennou 3 ks nádob.

Čl. 5

Druhy, barvy a označení sběrných nádob

1.        Sběrné nádoby použité ve svozové  oblasti jsou jednotné typové řady.

2.        Sběrnou nádobou  je typizovaná nádoba určená k odkládání komunálního odpadu.

3.        Dostatečný objem sběrné nádoby je takový vnitřní objem sběrné nádoby, který při dané četnosti svozu odpadu umožňuje uložit veškerý směsný odpad vznikající při provozu domácnosti nebo stavby určené k individuální rekreaci do sběrné nádoby.

4.        Barva sběrných nádob slouží pro rozlišení složek komunálního odpadu, které je možno do sběrných nádob odložit.

5.        Pro území města je závazné následující barevné řešení sběrných nádob :

a)      nádoby na vytříděné složky komunálního odpadu – 1100 l plastové kontejnery a 240 l plastové popelnicové nádoby:

barva modrá – sběrné nádoby na papír,

barva zelená – sběrné nádoby na neznečištěné směsné sklo,

barva zelená s bílým víkem  – sběrné nádoby na neznečištěné čiré sklo,

barva žlutá – sběrné nádoby na plastový odpad a nápojový karton,

b)      nádoby na směsný odpad – zbytkový:

bez barevného označení  – kovové popelnicové nádoby 110 l, černé  plastové, popelnicové nádoby 110 l, černé plastové popelnicové nádoby 120 l na kolečkách,

kovový kontejner 1100 l a černý plastový kontejner  660 l a 1100 l,

zelené plastové pytle – jedná se o plastové pytle nahrazující klasické 110 l popelnicové nádoby na zbytkový odpad v místech nedostupných pro svozovou techniku.,

c)      nádoby na vyřazené elektrozařízení

barva červená –  kovové kontejnery se speciálně upravenými vhazovacími otvory na drobné elektrozařízení a monočlánky. Stanoviště stacionárních kontejnerů na vyřazené EEZ je uvedeno v příloze č.3 této vyhlášky, která je její nedílnou součástí.

6.        Kromě barvy se odlišují sběrné nádoby na jednotlivé vytříděné  složky komunálního odpadu nápisem, který jednoznačně stanoví, které složky komunálního odpadu je přípustné do nádoby ukládat.

7.        Stanoviště kontejnerů na separovaný – tříděný sběr je uvedeno v příloze č.1 této vyhlášky, která je její nedílnou součástí.

8.        Sběrné nádoby o obsahu 110 l, 120 l, 660 l a 1100 l  na směsný – zbytkový odpad jsou označeny  svozovou známkou, která identifikuje  svozové období. Číslo svozové známky identifikuje majitele svozové nádoby.

9.        Plastové pytle  slouží k ukládání směsného – zbytkového  komunálního odpadu, jsou zelené barvy a označené logem TS služby s.r.o..

Čl.6

Shromažďování komunálního odpadu

Povinnosti pro shromažďování komunálního odpadu :

1.      Původcům odpadů  (fyzické osoby oprávněné k podnikání a právnické osoby) není dovoleno využívat sběrných nádob určených pro ukládání tříděného odpadu vyprodukovaného fyzickými osobami.

2.      Fyzická osoba je povinna zajistit pro shromažďování komunálního odpadu sběrnou nádobu stanoveného typu a dostatečného objemu

3.      Nádoby mohou být naplněny pouze tak, aby je bylo možno uzavřít a odpad z nich při manipulaci nevypadával.

4.      Do sběrných nádob je zakázáno odkládat jiné složky komunálních odpadů, než pro které jsou určeny.

5.      Do sběrných nádob na směsný odpad je zakázáno ukládat žhavý popel, hořící látky, tekuté látky, ropné látky, zeminu, kamení, stavební odpad, uhynulá nebo zabitá zvířata a  odpad, který může mít nebezpečné vlastnosti, využitelné složky komunálního odpadu a bioodpad rostlinného původu (nakládání s bioodpadem je řešeno samostatnou vyhláškou č. 5/2012).

Čl. 7

Shromažďování směsného odpadu

Stanoviště sběrných nádob je místo, kde jsou sběrné nádoby trvale, nebo přechodně umístěny za účelem odstranění směsného odpadu oprávněnou osobou.  Stanoviště sběrných nádob jsou individuální nebo společná pro více uživatelů.

1.    V případě špatného technického stavu nádoby, zajistí vlastník nádoby její výměnu, nebo opravu.

2.    Umístění sběrné nádoby by nemělo být vzdáleno více než 5 m od okraje pozemní komunikace.

3.    Vlastník je povinen zajistit přistavení sběrných nádob ve večerních hodinách předchozího dne nebo v ranních hodinách  svozového dne ( nejpozději do 5,00 hod.) a úklid, nejpozději ve večerních hodinách svozového dne. Pokud nebude nádoba přistavena ke svozu ve výše uvedené době, svoz nádoby nebude možné provést.

STAVEBNÍ  ODPAD

Čl. 8

Nakládání se stavebním odpadem

Stavební odpad tvoří veškeré druhy odpadů, které vznikají při stavební činnosti – beton, tašky, cihly, keramika, sádrové stavební hmoty, dřevo, sklo, plasty, směsný stavební a demoliční odpad. Jedná se o stavební odpad, který je možno předávat oprávněné osobě a recyklovatelný stavební odpad zpracovávat na jejím zařízení a dále využívat. Stavební odpad není odpadem komunálním.

Stavební odpad, vzniklý při stavební činnosti fyzických osob, je vhodné třídit na zpracovatelné a nezpracovatelné složky.

     Stavební odpad tvoří:

a)      Recyklovatelný stavební odpad – je odpad, který je vhodný k úpravě a využití (drcení a recyklace) může být nabídnut k dalšímu využití,  např. TS službám s.r.o. Nové Město na Moravě.

b)      Směsný stavební odpad – je odpad, který nelze dále využívat. Odpad bude odkládán do velkoobjemových kontejnerů oprávněné osoby. Tímto se nevylučuje možnost zajistit si odvoz tohoto odpadu a jeho uložení na řízenou skládku vlastními prostředky.

Další oprávnění a  povinnosti:

a)      fyzické osoby mohou odložit stavební odpad na sběrném – recyklačním dvoře. Množství stavebního odpadu likvidovaného jako součást systému nakládání s odpady je stanoveno v Provozním řádu sběrného dvora.

b)      Nebezpečný stavební odpad – eternit, azbest, lepenka –  veškerou likvidaci hradí původce tohoto odpadu na své náklady a to vzhledem k tomu, že se nejedná o komunální odpad.

ZÁVĚREČNÁ  USTANOVENÍ

Čl. 9

Kontrola a sankce

Kontrolu dodržování ustanovení této vyhlášky a § 80 zákona, zajišťuje odbor investic a správy majetku a Městská policie.

Čl. 10

Zrušovací ustanovení

Touto vyhláškou se ruší obecně závazná vyhláška města Nového Města na Moravě č. 2/2009 o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, včetně systému nakládání se stavebním odpadem ( dále jen „vyhláška“)

Čl. 11

Účinnost vyhlášky

Tato vyhláška nabývá účinnosti dne 1.1.2013

Michal Šmarda                      Stanislav Marek                       ing. Pavel Štorek

starosta                             místostarosta                   místostarosta

razítko

Vyvěšeno na úřední desku dne : …………………2012

Sňato z úřední desky dne : ………………………..2012

Příloha č. 1

Stanoviště kontejnerů  1100 l a popelnicových nádob 240 l na separovaný – tříděný sběr

Ve městě Novém Městě na Moravě a jeho místních částech se třídí  :

– 20 01 01  – papír a  lepenka – Pa

– 20 01 02 – sklo bílé + barevné  – Sk.bí. + Sk. ba

– 20 01 39 – plasty + nápojové kartony – Pl

Stanoviště kontejnerových hnízd :

I. lokalita Betlém – Beranice

1. ulice Německého – u JEDNOTY                       Pa + Sk.bí. + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

2. ulice Německého – křiž. vedle č.p. 187 Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

3. ulice Německého – proti č.p. 639                       Pa + Sk.bí. + Sk.bí. + Sk.ba + Sk.ba + Pl

4. ulice Němcova – u č.p. 663                                Pa +                            Pl

5. ulice Blažíčkova – proti č.p. 833                         Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

6. ulice Blažíčkova – proti č.p. 1017                       Pa                            +  Pl

II.bytovky Žďárská

7. ulice Žďárská – vedle č.p. 722-3                        Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

8. ulice Žďárská – vedle č.p. 718,719                    Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

9. ulice Žďárská – mezi č.p. 715-716                     Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

III. sídliště pod nemocnicí

10. ulice Pavlovova – u č.p. 1502                           Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

11.ulice Pavlovova – u č.p. 1514                            Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

12.ulice Pavlovova – u č.p. 1516                            Pa +            + Sk.ba + Pl

13.ulice Pavlovova – u č.p. 1509                            Pa  + Sk.bí.              + Pl

14.ulice Mendlova – u č.p. 1533                             Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

15. ulice Mendlova u č.p. 1543                              Pa                            + Pl

IV. ulice

16. ulice Žďárská u PoČR                                      Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

17. ulice Žďárská – u NSS                         Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

18.ulice Veslařská – u č.p. 693                              Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

V. Brožkův kopec – Bělisko

19. ulice Zahradní – křižovatka u č.p. 750   Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

20. ulice Zahradní – nová zást.  u č.p. 1411            Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

21. ulice Na výsluní – křižovatka                            Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

22. ulice Polní         u č.p. 1457                              Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

VI. staré sídliště

23. ulice Mírová  u č.p. 1296                                 Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

24. ulice Mírová – u ENPEKY                               Pa + Sk.bí. + Sk.bí + Sk.ba  + Pl + Pl

25. ulice Mírová – u č.p. 1285                               Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

26. ulice Drobného – proti č.p. 1302                      Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

27. ulice Drobného u č.p. 540                                Pa – 1100 l + Sk. ba – 240 l + Pl – 1100 l

VII. ulice

28. ulice Drobného u č.p. 301 UNO                      Pa + Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl + Pl

29. ulice Tyršova u č.p. 854                                   Pa + Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

30. ulice Tyršova u č.p. 731 – modrý věžák            Pa + Sk.bí.+ Sk.ba + Pl + Pl

31. ulice Tyršova u č.p. 730 – červený věžák          Pa + Sk.bí.+ Sk.ba.+ Pl

32. ulice Tyršova – u č.p. 147 – proti NKZ            Pa + Sk.bí.+ Sk.ba + Pl

33. ulice Sportovní u č.p. 221                                 Pa + Sk.bí.+ Sk.ba + Pl

34. ulice Křenkova – u č.p. 732 – zelený věžák      Pa + Pa + Sk.bí.+Sk.ba + Pl + Pl

35. ulice Makovského – u č.p. 440             Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

36. ulice Radnická – u č.p. 1009                            Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

37. ulice Radnická – u č.p. 963                                                                 Pl

VIII. okolí Vratislavova náměstí

38. ulice Školní u Haliny                                         Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

39. ulice Radnická pod MěÚ                                  Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl + Pl

40. Vratislavovo náměstí – proti MěÚ                    Pa

41. Vratislavovo náměstí č.p. 12                             Pa                            + Pl

IX. ulice

42. ulice Jánská – u servisu                         Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

43. ulice Jánská – u mostku                         Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

44. ulice Petrovická – „SVÁROV“             Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

X. sídliště ulice Budovatelů, Hornická

45. ulice Budovatelů – proti č.p. 1491                    Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

46. ulice Budovatelů – proti č.p. 1487                    Pa + Sk.bí. + Sk.ba.+ Pl

47. ulice Budovatelů – proti č.p. 1483                    Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

48. ulice Hornická – pod č.p. 970                          Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

49. ulice Hornická – proti č.p. 972             Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

50. ulice Hornická u č.p. 97                                                                      Pl

51. ulice Hornická – proti č.p. 975 u PNS  Pa + Pa + Sk.bí. + Sk.ba. + Pl + Pl

XI. ulice 

52. ulice Masarykova – vedle č.p. 226                   Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

53. ulice Luční – u č.p. 1321                                  Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

54. ulice Luční proti č.p. 965                                  Pa                            +  Pl

55. ulice Nezvalova – proti č.p. 489                       Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

XII. lokalita Holubka

56. ulice Kárníkova – vedle VAS                           Pa + Sk.bí. + Sk.ba.+ Pl + Pl

57. ulice Kárníkova – u č.p. 1135                          Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

58. ulice Kárníkova u č.p. 1164                             Pa + Sk.bí. + Sk.ba.+ Pl

59. ulice Čapkova u č.p. 1090                               Pa + Sk.bí. + Sk.ba.+ Pl + Pl

60. ulice Čapkova u č.p. 1060                               Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

61. ulice Wolkerova u vodojemu                            Pa + Sk.bí  + Sk.ba + Pl

XIII. MÍSTNÍ ČÁSTI

62. Hlinné – vedle JEDNOTY                                Pa + Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

63. Jiříkovice – u č.p. 62                                        Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl + Pl

64. Maršovice – vedle JEDNOTY                          Pa + Pa +  Sk.bí. + Sk.bí. + Sk.ba + Pl +              Pl

65. Olešná – vedle JEDNOTY                               Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl

66. Olešná – u autobusové zastávky                        Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

67. Petrovice – vedle JEDNOTY                           Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

68. Pohledec – vedle JEDNOTY                           Pa + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl + Pl

69. Pohledec – vedle hasičárny                                       Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

70. Rokytno – vedle RESTAURACE                     Pa + Sk.bí. + Sk.bí. + Sk.ba + Pl + Pl

71. Slavkovice – vedle JEDNOTY                      Pa + Pa + Sk.bí. + Sk.bí. + Sk.bí + Sk.ba +  Pl + Pl + Pl + Pl + Pl

72. Studnice – náves                                                                     Sk.ba                   + Pl

Příloha č.2

Specifikace druhů odpadů – odebíraných na recyklačním dvoře

Fyzické osoby mohou do recyklačního dvora v areálu TS služeb s.r.o. a při mobilních svozech na místních částech bezplatně odkládat nebezpečné složky komunálního odpadu, objemný odpad, vyřazené elektrozařízení apod.

Tyto a další odpady jsou v Katalogu odpadů zařazeny následujícím způsobem :

Katalogové číslo        Název odpadu

20 01 01                     Papír a lepenka

20 01 02                     Sklo

20 01 11                     Textilní materiály

20 01 13                     Rozpouštědla

20 01 19                     Pesticidy

20 01 26                     Olej, tuk neuvedený pod číslem 20 01 25

20 01 27                     Barvy, tiskařské barvy, lepidla, pryskyřice obsahující nebezpečné látky

20 01 29                     Detergenty obsahující nebezpečné látky – čistící prostředky

20 01 31                     Nepoužitelná cytostatika – léčiva

20 01 38                     Dřevo neuvedené pod číslem 20 01 37

20 01 39                     Plasty

20 01 40                     Kovy

20 02 01                     Biologicky rozložitelný odpad

20 02 03                     Jiný biologicky nerozložitelný odpad

20 03 07                     Objemný odpad

20 03 99                      Komunální odpady jinak blíže neurčené

Mimo odpadů z podskupiny 20 01 zde dále  mohou být odkládány tyto druhy odpadů

15 01 05                     Kompozitní obaly

15 01 10                      Obaly obsahující nebezpečné látky

16 01 03                     Pneumatiky

16 01 07                     Olejové filtry

16 01 11                     Brzdové destičky obsahující azbest

16 01 14                     Nemrznoucí kapaliny obsahující nebezpečné látky

16 06 02                     Nikl-kadmiové baterie a akumulátory

17 01 01                     Beton

17 01 02                     Cihly

17 01 07                     Směsi nebo oddělené frakce betonu, cihle, tašek a keramických výrobků               neuvedené pod číslem 17 01 06

Příloha č. 3

Stanoviště stacionárních kontejnerů na vyřazené EEZ

Stacionární kontejnery jsou umístěny v 5 lokalitách města za účelem minimalizace množství baterií a elektrozařízení, které jsou fyzickými osobami odkládány spolu s komunálním odpadem do nádob na směsný odpad.

Stanoviště stacionárních kontejnerů :

1.      ulice Německého – křižovatka vedle č.p. 187

2.      ulice Kárníkova – vedle VAS

3.      ulice Hornická – proti č.p. 975 u PNS

4.      ulice Na výsluní – křižovatka za viaduktem

5.      ulice Radnická pod č.p. 440 (ul.Makovského)

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.

Kdy nás navštívit

Úřední hodiny:

  • Pondělí08.00 – 18.00
  • Středa08.00 – 17.00
  • Čtvrtek08.00 – 14.00

Provozní doba:

  • Úterý07.30 – 15.00
  • Pátek07.30 – 13.00

Pracoviště úřadu můžete navštívit kterýkoliv den v týdnu. Ve dnech pondělí, středa a čtvrtek jsme Vám k dispozici k vyřízení Vašich záležitostí. Dny úterý a pátek slouží ke zpracování Vašich žádostí, provádění kontrolní činnosti a místního šetření. Může se proto stát, že konkrétní úředník bude mimo pracoviště a je vhodné se předem dohodnout na Vaší návštěvě

VŠECHNY KONTAKTNÍ INFORMACE