Městský úřad

Základní škola a Praktická škola je bez bariérová

Rubriky: Projekty města
/ Soňa Ošmerová

Všichni členové týmu ZŠ a PŠ se dlouhodobě snaží odbourávat nebo snižovat bariéry, které byly žákům této školy dány do vínku. Někdy se to daří …

Základní škola a Praktická škola je bez bariérová

Všichni členové týmu ZŠ a PŠ se dlouhodobě snaží odbourávat nebo snižovat bariéry, které byly žákům této školy dány do vínku. Někdy se to daří skvěle, jindy méně dobře. Jak jsme již informovali v zářijovém vydání Novoměstska, během prázdnin se podařilo v naší škole postavit výtah. Jsme za to moc rádi a vděčni. Byli jsme poslední škola v Novém Městě bez výtahu, přestože vzděláváme i zcela imobilní žáky.

Poděkování patří především našemu zřizovateli Kraji Vysočina, že přišel s nabídkou spolufinancovat výstavbu v budově, která je majetkem města. Velké díky patří samozřejmě i městu Novému Městu, které financovalo druhou polovinu nákladů. Díky ochotě spolupracovat se tak podařilo odbourat jednu dlouholetou bariéru. Už se nemusí naši žáci vynášet v náručí do patra po schodech, ale můžeme využít komfortu pohodlného výtahu. Máme z toho radost. Chtěl bych i poděkovat stavební firmě Staredo, která stavbu realizovala a vše šlo tak, jak má. Vzorná komunikace, dodržení objemu prací v dohodnutém termínu a v kvalitě bohužel stále v dnešní době není samozřejmé. Nebylo jistě zcela jednoduché v krátkém časovém období a za těžkostí související se školním provozem postavit výtahovou šachtu a hlavně osadit výtahem samotným. Podobně jako sehnat dnes některé léky v lékárně, není vůbec jednoduché pořídit dodání výtahu.

Takže jedna velká bariéra odstraněna. Tato byla stavebně technická. Stála nemalou částku peněz, ale podařilo se. Teď můžeme odstraňovat bariery lidské, v našich myslích. Ty většinou nic nestojí, takže jsou mnohem jednodušší. Nebo, co myslíte vy?

 

Mgr. Bohuslav Žilka, ředitel ZŠ a PŠ Nové Město na Moravě, Malá 154

 

 

Fond Vysočiny

 

Hlášení závad

Webová aplikace Hlášení závad umožňuje občanům rychle a jednoduše upozornit na určitý problém v dané obci, městské části nebo ve vymezeném území. Občané se tak mohou aktivně podílet na zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Na základě vložených informací je možné včas reagovat a nahlášený problém vyřešit. Z důvodu přehlednosti zůstávají ve veřejné části aplikace vyřešená Hlášení pouze po dobu 30 dnů.

Kdy nás navštívit

Úřední hodiny:

  • Pondělí08.00 – 18.00
  • Středa08.00 – 17.00
  • Čtvrtek08.00 – 14.00

Provozní doba:

  • Úterý07.30 – 15.00
  • Pátek07.30 – 13.00

Pracoviště úřadu můžete navštívit kterýkoliv den v týdnu. Ve dnech pondělí, středa a čtvrtek jsme Vám k dispozici k vyřízení Vašich záležitostí. Dny úterý a pátek slouží ke zpracování Vašich žádostí, provádění kontrolní činnosti a místního šetření. Může se proto stát, že konkrétní úředník bude mimo pracoviště a je vhodné se předem dohodnout na Vaší návštěvě

VŠECHNY KONTAKTNÍ INFORMACE